12V / 24V / 220V Soğutucu

Dometic CF40 40Lt 12V/24V/220V Marin/Karavan Kompresörlü Soğutucu

Stok Kodu: 9600000603

Kredi kartına Vade Farksız 6 Taksit - %2 Havale İndirimi
Stokta son 0 adet kaldı
0.00 TL 0.00 TL

0.00 x 6 Ay Vade Farksız Taksit

Adet

Ürün geçici olarak tükendi.
Ürün tedarik edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Dometic CF40 40Lt 12V/24V/220V Marin/Karavan Kompresörlü Soğutucu
Stok kodu: 9600000603

 


Müşteri Stok Kodu : 

9600000603

BUZDOLABI VEYA DONDURUCU
Güvenilir soğutma veya dondurma performansı sunarak işin yapılması için tasarlanmıştır. Yenilikçi ve sağlam tasarımıyla, kabarma sıcağında bile enerji verimli performans ve aşırı soğutma sağlar. Herhangi bir karavan ve kamp gezisi için güvenilir bir arkadaştır.
HIZLI SOĞUTMA İŞLEVİ - HAFIZA KORUMASI-  KOLAYCA TAŞINABİLİR
HAFİF-  GÜVENLİ-  KİLİTLEME MEKANİZMASI

VERİMLİ VE GÜVENİLİR
CF serisi, hareket halindeyken buza ihtiyaç duymadan en sevdiğiniz eşyalarınızı soğuk tutar. 12/24 V DC ve 100-240 V AC bağlantı kablosu dahil. Bu portatif buzdolabı / dondurucu -18 derece C ile +10 derece C arasında kolayca soğur veya donar, hızlı soğutma fonksiyonları istenen sıcaklığa ulaşana kadar yüksek kapasitede çalışır. Düşük voltaj kapamalı akü monitörü ölü aküye karşı korur. Sistem kapalıysa, Hafıza özelliği Presets özelliğini korur. Dijital sıcaklık göstergeli yumuşak dokunuşlu kontrol paneline sahip kullanıcı dostu bir tasarım sunar. Birden fazla güç kaynağından faydalanma becerisiyle, hafif CF taşınabilir buzdolabınızı / dondurucunuzu her türlü maceraya götürebilirsiniz.

Kullanışlı 40 l uygun soğutma
Kompresör soğutma teknolojisi ve Değişken Motor Hızı Optimizasyonu (VMSO) daha hızlı soğutma anlamına gelir, sıcaklığı verimli tutar ve daha az aşınma ve yıpranma sağlar
Dahili batarya koruması
Çıkarılabilir kapak
Dahili 240 V
İç LED ışık
Bölünmüş takviyeli tel sepet

 

ÖZELLİKLER
GENEL
SKU numarası 9105303460  
Model CF40  CF-40  
etiketinde model
Teslimat kapsamı 1 Soğutucu, 1 Yalıtımlı kapak, AC ve DC Bağlantı kabloları, 1 Kullanım kılavuzu  
Ürün Açıklaması Buzdolabı veya dondurucu

BOYUTLAR
Boyutlar ürün derinliği 580 mm
Boyutlar ürün yüksekliği 445 mm
Boyutlar ürün genişliği 360 mm
Net ağırlık 17.2 kg
Brüt hacim 40.00 l
Depolama hacmi - toplam 37.00 l

ELEKTRİK
Giriş voltajı (AC) 100-240 V
Giriş voltajı (DC) 12/24 V
Nominal giriş akımı (AC) 0.7 A
Nominal giriş gücü (AC) 76 W
Giriş frekansı 50/60 Hz

PERFORMANS
Soğutucu akışkan, tip R134a  
- Florlu sera gazları içerir  
GWP 1430  
Soğutucu akışkan miktarı 45 g
CO2 eşdeğeri 0,064 t
İklim sınıfı (EN62552) T
EK
Renk Gri  
İç aydınlatma Evet
LOJİSTİK
EAN-13 9331391007561  
Boyut parsel derinliği 625 mm
Boyut parsel yüksekliği 485 mm
Boyut parsel genişliği 385 mm
Koli ağırlığı 21.50 kg

 

Hangi taşınabilir buzdolabının size en uygun olduğunu bulmak için, satın almadan önce satın almadan önce kendinize bazı sorular sormanız gerekir. Bazı temel teknik bilgiler kötü olmaz. Ancak bunları bu kitapçıktan alabilirsiniz - adım adım doğru satın alma kararını verebileceksiniz.

FARKLI AVANTAJLARI İLE ÜÇ SOĞUTMA SİSTEMİ

Dometic taşınabilir buzdolaplarının içinde her şeyi taze tutan üç farklı soğutma teknolojisi vardır.
Neden üç, bir değil?
Bunun nedeni, her birinin belirli koşullara uygun kendi avantajları olmasıdır. Dolayısıyla, farklı teknolojiler için çalışma prensibinin kısa bir açıklaması aşağıda verilmiştir.

1. Gaz soğutma : Bir amonyak çözeltisi bir brülörde ısıtılır ve buharlaştırılır. Sıkıştırılmış amonyak gazı daha sonra bir kondansatör içinde sıvılaştırılır. Hidrojen ile birlikte buharlaşır ve bu işlemde buzdolabından ısıyı alır. Daha sonra amonyak gazı, seyreltik bir amonyak çözeltisine dönüştürüldüğü birleşme devresine girer. Sonunda doymuş çözelti, döngünün yeniden başladığı brülöre geri döner.

• Elektrikle çalışan gaz yakıtlı buzdolapları
• 12 V DC 230 V AC
• Sessiz çalışma
• Dış sıcaklığa bağlı soğutma performansı

2. Termoelektrik buzdolabı : Termoelektrik fenomen 1834'te JCA Peltier tarafından keşfedildi. Bu yüzden termoelektrik sıcaklık bileşenlerine Peltier elemanları denir. Termoelektrik etkiye göre, doğru akım farklı metalleri sızdırdığında soğuk veya sıcak enerji (polariteye bağlı olarak) üretilir. Isı eşanjörleri ve fanlar tarafından ısıtma veya soğutma daha da güçlendirilir. Küçük ve orta soğutma hacimleri için idealdir.

• 12/24/230 V
• Mükemmel eğimli çalışma
• Hafif ve düşük maliyet
• Dış sıcaklığa bağlı soğutma verimliliği

3. Kompresör Buzdolabı : Kompresörler , evaporatördeki sıvıdan gaza dönüşen bir soğutucu kullanılarak çalıştırılır. Buharlaşma sırasında, buzdolabının iç kısmından ısı alınır ve sıcaklık düşer. Kompresör soğutucuyu alır, sıkar ve kondensere iletir. Orada bağlı ısı atmosfere salınır. Soğutma sıvısı tekrar sıvılaştırılır ve döngünün yeniden başladığı evaporatöre geri döner.

• Aşırı dış sıcaklıkta bile mükemmel soğutma performansı
• Soğutma ve dondurma
• 12/24 / 100–240 V
• Düşük güç tüketimi:
• Fotovoltaik çalışma için
• Dahili pil koruması

HAREKETTE: NEREDE VE NASIL?

Arabanızı genellikle iş veya eğlence için sürmeniz ve ılıman iklimlerde veya sıcak, güneşli güneyde olmanız fark eder. Termoelektrik ve gaz soğutucularının soğutma verimliliğinin mevcut dış sıcaklıktan etkilendiği bir gerçektir. Diğer taraftan, kompresör buzdolapları dış sıcaklığa bağlı değildir ve soğutmayı sürdürür. Gündüz sıcaklıkları genellikle İspanya, Yunanistan ve İtalya gibi 40 ° C ve üstüne çıktığında, termoelektrik sistemler tatmin edici soğutma sonuçları bekleyemez. Nereye yerleştirdiğinize bağlı olarak, bir gaz soğutucu daha iyi olabilir. Ancak, emin olmak istiyorsanız, sıcak alanlarda soğutmak için kompresörlü bir buzdolabı seçmek en iyisidir.

Dış sıcaklığa uyan bir buzdolabı seçin. Dış sıcaklıktan bağımsız olarak soğutma için yüksek kapasiteli bir gazlı buzdolabı, hafif termoelektrikli buzdolabı veya kompresörlü buzdolabı seçerken dikkate alınması gereken önemli bir husustur.


NE KADAR SOĞUTMA İHTİYACINIZ VAR?

Günlük geziye çıkıp soğuk meyveler ve alkolsüz içecekler ister misiniz? Yoksa karavan, kamyon veya teknenizle haftalarca yolda mısın ve birlikte dondurulmuş yiyecekleri almak mı istiyorsun?
İlk kasa uygun bir termoelektrik buzdolabı için yeterliyken, ikinci kasa için kesinlikle kompresörlü bir buzdolabına ihtiyacınız var.

HANGİ ENERJİ KAYNAĞI KULLANMAK İSTİYORSUNUZ?

Buzdolabını 12 veya 24 V araç aküsü ile "sadece" çalıştırmanız uygun mudur?
230 V elektrik prizi için de tip ister misiniz?
Yoksa gaz soğutmayı tercih edenlerden misiniz?

Dometic buzdolapları yelpazesinde, bu enerji seçeneklerinin tümü için çözümler bulacaksınız - güneş enerjisi ile de çalışabilen kompresör buzdolapları bile. Gaz servisi sizin için daha önemliyse, böyle bir buzdolabı seçeceksiniz. Dometic kompresör buzdolapları, dahili batarya koruması ile ekonomik çalışmalarıyla öne çıkar. Buzdolabının araç aküsü ile çalıştığından emin olun. Anahtar kelime 'güneş enerjisi': kompresörle çalışan buzdolapları fotovoltaik sistemlerle çok iyi çalışır, bu da güneşli güneyde çok seyahat ederseniz avantaj sağlayabileceğiniz bir avantajdır.


ENERJİ TÜKETİMİNE NE OLUR?

Mobil uygulamalarda elektrikli ev aletleri genellikle "sınırlı güç kaynakları" ile çalışır. Bu, enerji tüketiminin önemli bir pazar faktörü olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tablo, belirli soğutma cihazları için tüketimin nasıl hesaplanacağını gösterir. Uzun süreli kullanımlarda (örneğin 2 günden fazla) kompresörlerin ekonomik açıdan ucuz olduğu açıktır. Bununla birlikte, gaz buzdolabı sahiplerinin bir alternatifi vardır: gazla çalışma.


Elektrikle çalışan buzdolapları, enerji verimliliğinin sırasını belirlemek için Avrupa Eko-tasarım Direktifine tabidir. Gaz soğutucuları da gazla çalışabildikleri için hariç tutulur. Soğutma teknolojisine bağlı olarak, portatif buzdolaplarına iki farklı ölçüm yöntemi uygulanır. Termoelektrik buzdolapları
, 25 ° C harici sıcaklıkla 17 ° C'lik iç sıcaklığa kadar soğutulur. Bunun için gereken güç tüketimi enerji verimliliğinde açıklanmaktadır. Dometik termoelektrik buzdolapları sürekli yaklaşıyor
A ++ sınıfı. Kompresör buzdolapları 25 ° C dış sıcaklık ve 5 ° C iç sıcaklık ile sınıflandırılır. A ++ enerji verimliliği sınıfına sahip Dometic CFX Serisi modeller, kompresör portatif buzdolabı endüstrisinde karşılanmayan yüksek performans sağlar.

NE KADAR "GÜRÜLTÜ" İZİN VERİLİR?

Araba, tekne veya kamyonla seyahat ederken buzdolabının gürültüsü sorun değildir. Buzdolabı oturduğunuz veya uyuduğunuz odada olduğunda farklıdır. Çoğu kampçı gibi - buzdolabını tentenin altına yerleştirmek istiyorsanız, gazlı bir buzdolabı seçmek tercih edilir. Bu tip buzdolabı en sessizdir. Ara sıra kompresör çalışması sizi rahatsız etmiyorsa, size kompresörlü bir buzdolabı da sunacaktır.


BUZDOLABINIZ Hangi BEDEN OLMALI?

Tabii ki her boyutta ve kapasitede buzdolabı sağlayabiliriz. Bununla birlikte, soğutma odası ne kadar büyük olursa, o kadar fazla enerji gerektiğini unutmayın. Ayrıca, büyük bir buzdolabının saklanması küçük bir modele göre daha ağır ve daha zordur. Öte yandan, küçük bir buzdolabı beş kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını neredeyse hiç karşılayamaz - kesinlikle daha fazla soğutma kapasitesine ihtiyaç duyar. Aynı şey günlerce arkadaşlarıyla yolda olan kamyon şoförleri için de geçerlidir. Ve elbette uzun yolculuklar planlayan denizciler için. Sonuç: Seçtiğiniz buzdolabı, size, şirketinize ve seyahat alışkanlıklarınıza ve aracınızdaki boş alana uygun olmalıdır.


TAŞINABİLİR BUZDOLABI İÇİN ELEKTRONİK AKSESUARLAR

DC Buzdolapları için Elektrik Bağlantısı: 12 V veya 12/24 V bağlantılı portatif bir buzdolabınız var mı yoksa bir tane satın almayı mı düşünüyorsunuz? Sonra her zaman duvar prizinden çalıştırabilirsiniz. Uygun Dometic CoolPower adaptörü ile ev, otel veya kır evinizdeki bir elektrik prizinde kullanabilirsiniz. Bu size daha fazla seçenek sunacaktır.

Çok çeşitli portatif buzdolaplarımız var. Daha kesin olmak gerekirse, küçük ve büyük karavanlar, tekneler ve tekneler, otomobiller, kamyonlar ve kamyonetler için uluslararası en geniş taşınabilir buzdolaplarına sahibiz.

 

 
 

 

 

12V / 24V / 220V Soğutucu kategorisinin diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz

Dometic markanın diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz

Havale / EFT (%3) :0.00 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
6-0.00 TL

Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *