Filters

Markalar

Stok Durumu

İnvertörler

 

Invertör, DC (direct current) enerjisini AC (alternating current) enerjisine dönüştüren bir araçtır. Güneş paneli, jeneratör veya akü gibi DC kaynaklarından üretilen elektrik enerjisini evdeki veya iş yerindeki AC cihazlarınızda kullanabilmenizi sağlar.

Invertör modelleri, çeşitli özelliklere ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Örneğin, evinizdeki tüm cihazları besleyebilen bir invertör modeli ile, sadece birkaç cihazı besleyebilen bir invertör modeli arasında büyük fark vardır. Ayrıca, invertör modelleri, AC çıkış voltajı, frekansı ve sınıfına göre de farklılık gösterir.

Dometic, victron, carspa, linetech markaları invertör üreticisi olarak bilinir. Dometic, ev ve iş yerleri için invertör modelleri üretirken, victron, yatlar, tekneler ve karavanlar için invertör modelleri üretir. Carspa, ev ve iş yerleri için invertör modelleri üretirken, linetech ise, özellikle sanayi ve endüstriyel alanlarda kullanılan invertör modelleri üretir.

Aralarındaki farklar üreticilerin hedeflediği kullanım alanlarına ve özelliklerine göre değişebilir. Örneğin, yatlar ve tekneler için üretilen invertörler suya dayanıklı olmalıdır, mobil evler için üretilen invertörler ise hareketli ve taşınabilir olmalıdır. Ayrıca, üreticilerin ürettiği invertörlerin kapasiteleri, çıkış voltajı, frekansı ve sınıfı gibi özellikleri de farklı olabilir.

Tam Sinüs invertör, AC (Alternatif Akım) enerji üretebilen bir cihazdır. DC (Doğru Akım) enerjisinden AC enerjisini üretebilir. Özellikle ev ve ofis kullanımı için tasarlanmıştır. Tam Sinüs invertörler, gerçek sinüs dalga şeklinde oluşan AC enerjisi üretebilirler. Bu nedenle, elektrikli cihazların çalışması için daha uygun bir enerji kaynağı sağlarlar. Tam Sinüs invertörler aynı zamanda daha yüksek verimlilik, daha az gürültü ve daha uzun ömür sağlar.

Akıllı invertör, bir invertörün standart özelliklerinin yanı sıra çeşitli ek özellikleri ve ölçümleri içeren, daha gelişmiş bir sistemdir. Akıllı invertörler genellikle internet bağlantısına sahiptir ve kullanıcıların cihazı uzaktan yönetmelerini ve ölçümleri görmelerini sağlar. Ayrıca, akıllı invertörler genellikle enerji verimliliğini arttırmak için otomatik olarak hizmet verdikleri yükleri tanımlayabilir ve yönetebilirler. Özellikleri arasında:

Modifiye Sinüs invertör, gerçek sinüs dalga şeklinde oluşmayan, ama daha yüksek verimlilik sağlayan bir invertördür. Modifiye Sinüs invertörler, gerçek sinüs dalga şeklinde oluşmayan, ama daha yüksek verimlilik sağlayan bir AC enerji üretebilirler. Elektrikli cihazların çalışması için daha uygun bir enerji kaynağı sağlarlar. Modifiye Sinüs invertörler aynı zamanda daha yüksek verimlilik, daha az gürültü ve daha uzun ömür sağlar.