Alışveriş Kredisi

Ödemelerinizi şimdi iyzico Alışveriş Kredisi ile tamamlayabilirsiniz.

Alışveriş Kredisi ile karavan aksesuarları gibi onlarca kategoride 36 aya varan taksitlerle alışveriş yapmak şimdi kolay!

 

 

Alışveriş Kredisi Kullanım Videosu

Seçilen ürünün sepet işlemleri ve alışveriş kredisi adımları için videoyu izleyerek destek alabilirsiniz.

 

 

Alışveriş Kredisi İade Alma Videosu

Alışveriş kredisinin iadesi talep edildikten sonra kredinin kapatılması için izlenmesi gereken adımlar.

İyzico mobil uygulama indirilip videodaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

 

  

 

 

 

 

 • Alışveriş kredisine nasıl başvurabilirim?

Ödeme adımındaki iyzico ile Öde dijital cüzdan içerisindeki ‘’Alışveriş Kredisi’’ menüsü altında yer alan iyzico anlaşmalı bankalardan dilediğini seçtikten sonra başvuru adımlarını takip ederek alışveriş kredisinin geçerli olduğu mağazalarda kredi başvurunu tamamlayabilirsin.

 • Başvuru için gereken belgeler nelerdir?

Bankaların ilgili kredi başvuru ekranlarındaki kredi başvuru ve kullandırımı ile ilgili belgelerin dijital onayları alınmaktadır.

 • Kimler alışveriş kredisinden yararlanabilir?

18 yaşını doldurmuş ve bir geliri olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alışveriş kredisinden yararlanabilir. Alışveriş kredisi kullanmak isteyen kişinin sepet tutarını karşılayacak ön onaylı limitinin olması gerekmektedir.

 • Kredi limiti neye göre belirleniyor?

Kullanıcıların Türkiye’deki finansal sistemdeki (KKB) risk skorlarına göre belirlenmektedir. iyzico Alışveriş Kredisi 500 TL ve 50.000 TL arasındaki sepet tutarları için kullanılabilmektedir.

 • Alışveriş kredisi kullanımında herhangi bir alt limit ve üst limit var mı?

Alışveriş kredisi en az 500 TL ve en fazla 50.000 TL tutarında olabilir.

 • Kredi taksidini ödeme gününden önce ödeyebilir miyim?

Kredi taksini ödeme gününden önce ödeyebilirsin.

 • Kredimi geç ödersem KKB skorum etkilenir mi?

Kredi borcunu son ödeme tarihine kadar ödemediğinde gecikme durumu KKB'ye bildirilir ve KKB skorun etkilenir. Kullanılan krediye ait faiz oranına göre gecikme faizi uygulanır.

 • Kredimi iptal etmek ve cayma hakkımı kullanmak için ne yapmalıyım?

Ürününüzü hukuken belirlenmiş şartlara ve sürelere göre iade etmeniz durumunda iade tutarınız iyzico ile Öde dijital cüzdanınıza yatırılır. Bakiyenize yatırılan iade tutarını kredinizi kapatmak isterseniz iyzico mobil uygulaması üzerinden kredi kullandığınız bankadaki hesabınıza kolayca aktarabilirsiniz. Cayma süresi içerisinde bankanıza iade tutarı aktarımı yapmanız durumunda ilgili krediniz otomatik olarak kapatılacaktır, bu süre dışında kredinizin iptali ve/veya kapatılması için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 • Alışveriş kredisi ile aldığım ürünlerden bir kısmını iade etmek istersem ne yapmalıyım?

Alışveriş kredisinde de iyzico ile Öde dijital cüzdan içerisindeki kart, bakiye gibi ödeme yöntemleriyle yapılan ödemelerdeki iade süreçleriyle tamamen aynı iade süreçleri bulunmaktadır. Alışveriş kredisiyle yapılan alışverişler, yine iyzico ile Öde dijital cüzdan içerisinde bakiye ile yapılan alışverişlerde olduğu gibi, satıcının iade onayına istinaden iade iyzico ile Öde dijital cüzdan içerisindeki iyzico bakiyesine yapılmaktadır. Bu tutar nakit olarak çekilememekte olup kredinin çekildiği banka hesabı dışında farklı bir hesaba da aktarılamamaktadır. Dilersen, iadeden gelen tutarları iyzico ile Öde dijital cüzdanın açık olduğu 30.000’in üzerindeki iş yerinde harcayabilir veya iyzico mobil uygulaması üzerinden iade tutarınızın alışveriş kredisi kullandığınız banka hesabına aktarabilirsin.

 • Kredimin son ödeme tarihi hafta sonuna veya resmi tatile denk gelirse ne yapmalıyım?

Kredi ödeme gününün resmi tatil olarak kabul edilen bir güne rastlaması durumunda, ilgili günü izleyen ve resmi tatil olmayan ilk iş günü ödemeni gerçekleştirebilirsin.

 • Ödeme adımında Alışveriş Kredisi seçeneğini neden görüntüleyemiyorum?

Alışveriş kredisi iyzico ile Öde dijital cüzdan içerisinde olan bir ödeme yöntemidir. iyzico ile Öde’nin açık olmadığı veya iyzico ile Öde açık olup alışveriş kredisinin olmadığı iş yerlerine bununla ilgili talepte bulunabilirsin.

 • Anlaşmalı bankaların müşterisi değilim, yine de alışveriş kredisi kullanabilir miyim?

Şu anda iyzico ile Öde anlaşmalı bankaları arasında yalnızca Fibabanka üzerinden alışveriş kredisi kullanma imkanı sunuluyor. Fibabanka’yı seçtiğinde kredi sürecinin son adımı olarak uzaktan müşteri olma akışını banka mobil uygulaması üzerinden tamamlaman gerekmektedir. Uzaktan müşteri olma işlemini tamamlaman sonrasında kredi işlemin tamamlanıp ödemen alınır.

Diğer bankaların hepsi için ödeme adımında alışveriş kredisini kullanabilmek için öncesinde ilgili bankanın müşterisi olman gerekmektedir.