Filters

Markalar

Stok Durumu

Renault Clio IV

Çeki Demiri

Çeki demiri, araçların çeşitli taşıyıcıları (örneğin karavanlar, römorklar) çekmek için kullanılan bir araçtır. çeki demiri, araçların arka kısmına monte edilir ve taşıyıcının çekilmesine olanak sağlar. çeki demirinin fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişebilir. Örneğin, çeki demirinin malzeme türü, çapı ve uzunluğu gibi özelliklerine göre fiyatı değişebilir. Aynı şekilde, çeki demirinin araç markasına göre de fiyatı değişebilir. Örneğin, bir lüks marka araç için gerekli olan çeki demiri fiyatı, daha ekonomik bir marka araç için gerekli olan çeki demirinin fiyatından daha yüksek olabilir.

çeki demirinin fiyatını etkileyen diğer bir faktör de çeki demirinin hangi tür bir taşıyıcıyı çekebileceğidir. Örneğin, daha ağır taşıyıcılar için gerekli olan towbar çeki demiri fiyatı, daha hafif taşıyıcılar için gerekli olan towbar çeki demirinin fiyatından daha yüksek olabilir. Ayrıca, çeki demirinin ne kadar sık kullanılacağı da fiyatı etkileyebilir. Örneğin, profesyonel olarak kullanılacak bir towbar çeki demiri fiyatı, evde nadiren kullanılacak bir towbar çeki demirinin fiyatından daha yüksek olabilir.

 

Çeki demiri fiyatları

Çeki demirlerinin Fiyatları bir çok faktöre göre değişir. Aracın markasına, modeline, elekrtik tesisat seçimine göre değişir. 

 

Çeki demiri ruhsata işletme, maliyeti

Çeki Demiri maliyeti hesaplamak için hakpol olarak satışa sunulan tüm çeki demiri ürünlerinde Elektrik tesisat seçimi, Montaj Seçeneği ve Proje Seçeneği eklenmektedir. İlk görünen fiyatlar sadece çeki demiri + Universal 7pin Elektrik tesisatı ile birlikte olan fiyat görünür. Çeki demiri maliyeti belirttiğim gibi hesaplama yapabilirsiniz. Ortalama bir çeki demiri toplam maliyeti 6500 - 9000TL arasında araç sahibine maliyeti vardır. Montajı yapılan çeki demirinin projesi hazırlandıkntan sonra 30gün süre içinde herhangi bir TSE noktasında onaylatarak sonrasında notere ruhsat işletmesi yapılabilir.

Çeki demiri + Elektrik Tesisatı + Proje Bedeli + Montaj Bedeli + TSE kontrol Bedeli + Noter Ruhsata işleme bedeli.

 

Elektrik Tesisatı Seçimi

4 farklı elektrik tesisatı çeşidi vardır. 7 Pin Universal, 13Pin Universal, 7Pin Modellü Canbus, 13Pin Modellü Canbus olarak değişir. Elektrik tesisatları, çeki demirinizin kendisine ve takılan yüke güç ve iletişim sağlar. Bunun için farklı tesisat tipleri kullanılabilir. Örneğin, bir çeki demirinin arka ışıkları, frekans düşürücüler ve güç dağıtım modülleri gibi ekipmanları içerebilir. Ayrıca, çeki demirlerinde kullanılan elektrik tesisatları, aracınızın arka kısmına takılan yüklerin hareketini izleyebilen sensörler de içerebilir. Hangi tesisatın size en uygun olacağı, çeki demirinizin tasarımına ve takılacak yüklerinizin gereksinimlerine göre değişebilir.

 

Çeki demiri Çeşitleri

Araç modellerine göre değişebilen 4 farklı çeki demiri modeli vardır. Sabit Çeki Demiri, Flanşlı Seviye Çeki Demiri, Yatay Sökülebilir Çeki Demiri, Dikey sökülebilir çeki demiri

Sabit Çeki Demiri
Günlük kullanım
Maksimum çekme ağırlığı için önerilir
son derece dayanıklı

Flanşlı Seviye Çeki Demiri
Yükseklik ayarlanabilir
2 ve 4 delikli dübellerle uyumlu tasarım
Ağır hizmet çekme


Yatay Sökülebilir Çeki Demiri
ara sıra kullanım
Hırsızlığa karşı korumalı 
Basit tek elle montaj
Tam otomatik kilitleme mekanizması


Dikey sökülebilir çeki demiri
Sahte sistem
Ayrıldığında görünmez
hızlı montaj
Üç top kilitleme mekanizması