%10
Akü Birleştirici

Victron Akü Şarj Dengeleyicisi

Stok Kodu: 78834

En geç 15 Nisan, tarihinde kargoda

Stokta son 5 adet kaldı
824.50 TL 743.99 TL

Vade Farksız Taksit Seçeneği

Adet

Ürün geçici olarak tükenti.
Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Victron Akü Şarj Dengeleyicisi

ÜRÜN DANIŞMA HATTI : 0 530 513 08 19

Sorun: Pahalı bir akü şarj ünitesinin kullanım ömrü, şarj dengesizliği nedeniyle ciddi biçimde kısalabilir. 24 V veya 48 V değerinde birkaç seri/paralel bağlantılı akü ünitesinde bulunan bir miktar yüksek dahili kaçak akımlı bir akü, ilgili akü ve paralel bağlantılı akülerin yetersiz şarj olmasına ve seri bağlantılı akülerin de fazla şarj olmasına neden olur. Ayrıca, yeni hücreler veya aküler seri olarak bağlanırken hepsi aynı başlangıç şarj durumunda olmalıdır. Emme veya şarj eşitlemesi sırasında küçük farklar giderilecektir. Ancak büyük farklar, yüksek ilk şarj durumundaki akülerin aşırı gaz üretmesi (aşırı şarj nedeniyle) ve düşük ilk şarj durumundaki akülerin sülfatlaşması (yetersiz şarj nedeniyle) sonucunda zarara neden olacaktır.
 
Çözüm: Akü dengeleme Akü Dengeleyicisi, birbirine bağlı 12 V'lik iki serinin veya birbirine bağlı birkaç paralel akü serisinin şarj durumunu eşitler. 24 V akü sisteminin şarj voltajı 27,3 V'den yüksek seviyeye geldiğinde Akü Dengeleyicisi çalışmaya başlar ve birbirine bağlantılı iki akü serisinin üzerindeki voltajı karşılaştırır. Akü Dengeleyicisi, en yüksek voltajı olan aküden (veya paralel bağlı akülerden) 0,7 A'ya kadar akım çeker. Ortaya çıkan şarj akımı farklılığı, tüm akülerin aynı şarj durumunda birleşmesini sağlar.
 
Gerektiğinde, çeşitli dengeleyiciler paralel bağlanabilir. 48 V'lik bir akü ünitesi üç adet Akü Dengeleyici ile dengelenebilir.
 
LED göstergeleri
Yeşil: Açık (akü gerilimi > 27,3 V)
Turuncu: Alt akü ayağı etkin (sapma > 0,1 V)
Turuncu: Üst akü ayağı etkin (sapma > 0,1 V)
Kırmızı: Alarm (sapma > 0,2 V). Sapma 0,14 V'nin daha altına düşünceye kadar veya sistem gerilimi 26,6 V'nin altına düşünceye kadar açık kalır.
 
Alarm rölesi Normalde açıktır. Kırmızı LED açıldığında alarm rölesi kapanır ve kırmızı LED kapandığında alarm rölesi açılır.
 
Alarm sıfırlama Bir düğmeyi bağlamak için iki terminal mevcuttur. İki terminali birbirine bağlamak, röleyi sıfırlar. Sıfırlama durumu, alarm bitene kadar etkin kalır. Sonrasında röle, yeni bir alarm mevcut olduğunda tekrar kapanır.
 
BMV-702 Akü Monitörünün orta nokta izleme işleviyle daha fazla bilgi ve kontrol sağlanır BMV-702, bir hücre veya akü dizisinin orta noktasını ölçer. Volt veya yüzde olarak ideal orta nokta değerinden sapmayı gösterir. Görsel/sesli bir alarm başlatmak için ve uzaktan alarm amaçları doğrultusunda potansiyel bir serbest röle kontağını kapatmak için ayrı sapma yüzdeleri belirlenebilir. Akü dengeleme hakkında daha fazla bilgi için BMV-702'nin kılavuzuna başvurun.

 

Akü Birleştirici kategorisinin diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz

Victron markanın diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz

Havale / EFT (%2) :729.11 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
3248.00 TL743.99 TL

Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *